Odzyskiwanie danych biegły zakład.

Odzyskiwanie danych Jak odzyskać usunięte lub nadpisane pliki

Odzyskiwanie usuniętych lub nadpisanych plików może wydawać się przytłaczające, jeśli próbowałeś już wszystkiego – od kopii zapasowej po oprogramowanie do odzyskiwania danych. Decyzja, czy skorzystać z oprogramowania do odzyskiwania danych, czy z usługi, może być dość trudna, dlatego zebraliśmy listę najlepszych opcji. To, czy jest to proste zadanie, które można wykonać ręcznie, czy skorzystać z usługi odzyskiwania danych, zależy od konkretnych okoliczności utraty danych.

Odzyskiwanie usuniętych lub nadpisanych plików

Jeśli przez przypadek nadpisałeś lub usunąłeś plik, nie musisz panikować. Nadpisane pliki można odzyskać, przywracając ich poprzedni stan. W większości konfiguracji pamięci masowej starsze pliki nie są natychmiast zastępowane, lecz oznaczane do usunięcia, gdy tylko zabraknie miejsca. Jednak poprzednia wersja pliku może znajdować się gdzieś w pamięci masowej, niewidoczna dla standardowych wzorców użytkowania. Istnieją także dodatkowe sposoby odzyskiwania usuniętych lub nadpisanych plików, jeśli nadal są obecne.

Przede wszystkim należy regularnie tworzyć kopie zapasowe ważnych danych. Upewnij się, że do wykonywania kopii zapasowych używasz narzędzia do odzyskiwania danych. Ponadto, jeśli to możliwe, użyj profesjonalnego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, które będzie automatycznie tworzyć kopie zapasowe plików. W ten sposób można odzyskać nadpisane pliki bez obawy o ich ponowne nadpisanie. Jeśli plik został nadpisany, program do odzyskiwania danych automatycznie go przywróci.

Inną metodą odzyskiwania nadpisanych plików jest otwarcie Panelu sterowania. Dostęp do niego można uzyskać z menu Start, paska zadań lub listy programów. W oknie Panelu sterowania można kliknąć prawym przyciskiem myszy plik i wybrać opcję „Przywróć poprzednie wersje”. Spowoduje to wyświetlenie poprzednich wersji tego pliku. Następnie można je przywrócić do oryginalnej lub nowej lokalizacji. Jeśli nadpisany plik został nadpisany przez innego użytkownika, można wybrać opcję „Kopiuj i zamień” lub „Kopiuj, ale zachowaj oba pliki” (lub odwrotnie) i przywrócić usuniętą wersję.

Inną opcją jest utworzenie kopii zapasowej za pomocą programu Time Machine. W tym celu należy upewnić się, że program Time Machine jest aktywny. Po ustawieniu Time Machine będzie automatycznie tworzyć kopie zapasowe plików. Jeśli kopia zapasowa Time Machine nie jest dostępna, można spróbować przywrócić pliki z poprzedniej wersji. Jeśli jednak oryginalny plik został nadpisany, można użyć narzędzia do odzyskiwania danych z komputera Mac. Istnieją również inne sposoby odzyskiwania nadpisanych plików.

Po uruchomieniu oprogramowania rozpocznie się skanowanie całego dysku. Następnie możesz filtrować pliki, które chcesz odzyskać. Po wybraniu żądanych plików kliknij przycisk „Odzyskaj”. Następnie wybierz bezpieczną lokalizację, w której chcesz je zapisać. Jeśli pliki zostały nadpisane, możesz ukryć informacje o przywracaniu, aby przyspieszyć proces. Jeśli jednak chcesz je zachować, możesz zrezygnować z wyświetlania informacji o przywracaniu na komputerze.

Korzystanie z oprogramowania do odzyskiwania danych

Oprogramowanie do odzyskiwania danych może uchronić Cię przed niekończącą się frustracją. Umożliwia ono odzyskiwanie utraconych plików i folderów. Posiada zaawansowane algorytmy, które skanują rdzeń dysku twardego sektor po sektorze i składają go z powrotem w całość. Utrata danych może być szkodliwa dla firmy. Może mieć wpływ na przychody i zaufanie klientów. Być może trzeba będzie ponownie oprawić książki po ich przypadkowym usunięciu, ale jeśli utracone zostały cenne informacje, które były dla Ciebie ważne, oprogramowanie do odzyskiwania danych może Ci pomóc.

Niezależnie od tego, jak często usuwasz pliki i foldery, w końcu zabraknie Ci miejsca na dysku twardym. Prowadzi to do usuwania plików, które nie są potrzebne. Łatwo to zrobić, ale oprogramowanie do odzyskiwania danych może przywrócić usunięte pliki, co oznacza, że można je odzyskać i zachować wszystkie ważne dokumenty i zdjęcia. W Internecie dostępnych jest wiele rodzajów oprogramowania do odzyskiwania danych. Wybierz odpowiednie dla swoich potrzeb.

Przed zakupem oprogramowania do odzyskiwania danych ważne jest poznanie systemu operacyjnego swojego komputera. Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie do odzyskiwania danych działa najlepiej na uszkodzonych plikach, dlatego warto wiedzieć, jak działa dany system. Jeżeli komputer został sformatowany, oprogramowanie może działać tylko na częściowo uszkodzonych plikach. W takim przypadku korzystanie z oprogramowania może być niemożliwe, jeżeli pliki mają ten sam format, co inne dane.

Podejmując decyzję o wyborze oprogramowania do odzyskiwania danych, należy pamiętać o ryzyku i korzyściach z nim związanych. Niektóre programy do odzyskiwania danych są bezpieczne w użyciu, ale nie wszystkie. Pamiętaj, aby zapoznać się z informacjami i zwracać uwagę na czerwone flagi. Może się okazać, że stracisz więcej danych, niż początkowo przypuszczałeś. Jeśli nie masz pewności, przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim przydatne informacje, które pomogą Ci odzyskać dane. Dzięki temu będziesz mógł dalej prowadzić swoje życie.

Po pobraniu oprogramowania do odzyskiwania danych otwórz plik instalacyjny. Będziesz musiał zaakceptować warunki i zasady działania oprogramowania. Po zakończeniu procesu instalacji kliknij przycisk Zakończ i zapisz plik w bezpiecznym miejscu. Zostaniesz poproszony o zezwolenie oprogramowaniu na przeskanowanie dysku twardego, wybranie plików do odzyskania i zapisanie ich w bezpiecznej lokalizacji. Proces ten jest łatwy i szybki, a najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych łączy w sobie kilka metod przywracania utraconych danych.

Koszt

Co należy wiedzieć o kosztach odzyskiwania danych? Koszt odzyskiwania danych zależy od ilości posiadanych danych i nakładów finansowych poniesionych na ich ochronę przed utratą. Kwota, jaką trzeba będzie odzyskać, zależy od celu RTO (recovery time objective). Oznacza to, ile czasu zajmie odzyskanie podstawowych aplikacji, poczty elektronicznej i danych. W zależności od utraty danych i celu RTO, koszt odzyskania danych wyniesie prawdopodobnie od 100 do 300 USD.

Wybierając usługę odzyskiwania danych, należy rozważyć ilość danych, które mają zostać odzyskane. Choć całkowity koszt może być różny, profesjonalne firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych zwykle pobierają opłaty w wysokości od 150 do 300 USD za godzinę. Mimo że ceny są zróżnicowane, większość firm oferuje bezpłatne wyceny i szacunki. Należy jednak pamiętać, że różni technicy specjalizują się w różnych aspektach odzyskiwania danych, więc podana cena może nie być taka, jak się wydaje. Nie daj się też zwieść reklamom tanich firm, które twierdzą, że odzyskują najwięcej danych. Te firmy prawdopodobnie nie są prawdziwe.

Koszt odzyskiwania danych różni się w zależności od typu urządzenia pamięci masowej i sytuacji. Niektóre usługi odzyskiwania danych pobierają niższe opłaty w przypadku typowych problemów i niższe ceny w przypadku bardziej skomplikowanego odzyskiwania danych. Inne usługi odzyskiwania danych pobierają wyższe opłaty za skomplikowane odzyskiwanie danych, np. w przypadku dysków twardych klasy korporacyjnej. Niektóre usługi odzyskiwania danych wymagają opłacenia dysku dawcy, co może znacznie zwiększyć koszty. Wynika to z konieczności wymiany części całego dysku, co może znacznie zwiększyć koszt odzyskiwania danych.

Całkowity koszt odzyskiwania danych może się znacznie różnić w zależności od rodzaju awarii. Do najdroższych rodzajów awarii należą awarie mechaniczne, które zazwyczaj obejmują uszkodzenia głowic odczytu/zapisu na dyskach twardych. Awarie fizyczne mogą również obejmować uszkodzone płytki elektroniczne i silniki siłowników. Usługi odzyskiwania danych dysponują również zaawansowanym technologicznie sprzętem, który gwarantuje lepsze wyniki odzyskiwania danych. Na koszt usługi odzyskiwania danych, oprócz stawek za odzyskanie danych, wpływa także czas realizacji.

Korzystanie z usługi odzyskiwania danych

Rzetelna firma świadcząca usługi odzyskiwania danych nigdy nie obciąży Cię opłatą za nieudane odzyskanie danych, nie powinna też wymagać od Ciebie zapłaty za każdy gigabajt danych, które uda się odzyskać. Większość renomowanych firm ocenia każdy przypadek indywidualnie i podaje cenę za skuteczne odzyskanie danych. Ponadto godna zaufania firma odzyskująca dane zwróci oryginalny dysk, jeśli nie będzie w stanie odzyskać plików. Korzystanie z usług odzyskiwania danych jest ważnym krokiem w odzyskiwaniu utraconych lub usuniętych danych.

Choć samodzielna próba odzyskania utraconych lub usuniętych danych może być kusząca, dyski twarde nie lubią wysokich temperatur ani bezpośredniego światła słonecznego. Ponadto skoki napięcia lub przepięcia mogą uszkodzić głowice odczytu/zapisu i wbudowane układy elektroniczne. Czynniki te mogą doprowadzić do awarii dysku twardego i wtedy konieczna jest pomoc firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych. Jeśli problem jest poważny, a danych nie można odzyskać za pomocą oprogramowania lub sprzętu, usługa odzyskiwania danych pomoże odzyskać dane.

Na szczęście firmy świadczące usługi odzyskiwania danych oferują szeroki zakres usług. Niektóre firmy oferują ograniczone usługi, które dotyczą tylko określonego typu sprzętu, np. komputerów Apple i laptopów. Inne świadczą usługi odzyskiwania danych dla wszystkich rodzajów urządzeń, od telefonów komórkowych po skomplikowane konfiguracje RAID. Bez względu na to, czy urządzenie nie działa, jest wadliwe, czy całkowicie zepsute, usługi odzyskiwania danych mogą pomóc. Jeśli Twoje dane zostały bezpowrotnie utracone, możesz spać spokojnie wiedząc, że nie jesteś sam. Jeśli nie możesz znaleźć wiarygodnego serwisu, rozważ skorzystanie z usługi odzyskiwania danych.

Wybierając usługę odzyskiwania danych, należy pamiętać o zachowaniu poufności danych. Wysokiej jakości usługa odzyskiwania danych dostarczy pisemne zapewnienie, że wszystkie dane pozostaną poufne. Ostatecznie koszt odzyskiwania danych nie powinien stanowić problemu, jeżeli pliki są bardzo poufne. Szukając renomowanej usługi, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednak wysokiej jakości usługa odzyskiwania danych powinna zapewniać 100% poufności. Powinna także być w stanie przedstawić pisemny dowód, że dane pozostaną w 100% poufne.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]